•  
     
    بازگشت به صفحه اصلی
    53
 

امیدواریم روز به روز امکانات بیشتری به کلاب اضافه کنیم. لطفا پیشنهادات خود را از طریق تماس با ما با مدیران در میان بگذارید.

 

به نسخه جدید «کلاب فوتبال من» خوش آمدید. این بزرگترین تحولی است که در چهار سال اخیر در این بازی محبوب انجام شده و بازی کلاب فوتبال من را در رده بهترین های دنیای وب قرار می دهد. امیدواریم که از نسخه جدید «کلاب فوتبال من» لذت ببرید. این فقط شروع کار است. در ماه های آتی منتظر تحولات جدیدتری در بازی محبوب خود باشید.


اگر درحین استفاده از نسخه جدید بازی به مشکلی بر خورد کردید لطفا در بخش «تماس با ما» آن را به ما اطلاع دهید.

از کاربران جدید درخواست می کنیم که با مرجعه به بخش های «سوالات متداول»، «راهنما» و «قوانین»، خود را با استراتژی بازی و قوانین آن آشنا کنند.

کاربران کنونی می توانند با خواندن این صفحه با تغییرات جدید آشنا شوند.


تغییرات و امکانات جدید:

بسیاری از بخش های کنونی بازی مثل: ترکیب تیم، جا به جایی و  جام، کاملا به روز شده اند ولی چون تغییرات زیر بنایی نداشته اند، به راحتی قابل درک می باشند.ولی بعضی دیگر از بخش های بازی حاوی امکانات و تغییرات مهمی هستند که ممکن است برای مربی های قدیمی نا آشنا باشند. در اینجا ما  این تغییرات و امکانات جدید را به طور خلاصه شرح می هیم.


حذف صفحه مدیریت طرفداران:

این صفحه حذف شده و گزینه های این صفحه، به صفحه جدید «مدیریت باشگاه» (بخش های: «ورزشگاه» و «باشگاه») انتقال یافته. شما با رجوع به این صفحه جدید می توانید طرفداران باشگاه را مثل نسخه قدیم مدیریت کنید. امکانات جدیدی مثل انواع مختلف نور، چمن، صندلی و لیدر به این بخش اضافه شده.


صفحه دارایی

این صفحه حذف شده و گزینه های این صفحه، به صفحه جدید: «مدیریت باشگاه» (بخش های: «ورزشگاه»، «کادر تیم» و «باشگاه») انتقال یافته. در این بخش جدید شما می توانید استادیوم، کادر فنی، زمین تمرین و اسپانسرهای خود را همانند نسخه قبلی، مدیریت کنید. بخش جدیدی به نام «وسائل بازیکن» نیز در این صفحه قابل دسترسی است.


جا به جایی

صفحه «جا به جایی» هم اکنون زیر منوی «مدیریت تیم» است.
نوشابه تیم:

گزینه استفاده از نوشابه انرژی زا برای تیم، همانند نسخه قبلی، در بخش تمرین موجود است ولی قبل از استفاده، شما باید  آن را از بخش «وسائل بازیکن» در صفحه «مدیریت باشگاه» خریداری کنید. در این نسخه نوشابه های تکی، و نوشابه هایی که خستگیِ ۲ روز و حتی ۳ روز را کاهش می دهد هم موجود می باشد.


مدیریت باشگاه:

این بخش جدید تفکیکی از صفحات دارایی و  مدیریت طرفداران به علاوه امکانات جدیدی مثل وسائل بازیکن است. با استفاده از این صفحه شما می توانید در یکجا مدیریت تمامی بخش های باشگاهی تیم خود را به عهده بگیرید.


وسائل بازیکن:

یکی از بزرگترین تحولات این نسخه، امکان خرید تجهیزات فردی برای بازیکنان تیم است. امکاناتی مثل کفش و ساق بند برای بازیکنان و دستکش برای دروازه بان تیم. این وسائل، قدرت بازیکنان را در بازی بعدی لیگ (و فقط برای یک بازی) افزایش می دهد و گزینه خوبی برای استفاده در بازی های مهم لیگ هستند. مثلا کفش استوک دار شماره یک - سرعت، گل زدنی، شوت و پاسِ یک بازیکن را بین ۱ تا ۲ پارامتر اضافه می کند. کفش استوک دار شماره دو این گزینه ها را بین ۲ تا ۳ پارامتر اضافه می کند الی آخر. شما وسائل مورد نیاز بازیکنان را در این بخش خریداری کرده و در بخش تمرین به بازیکنان مورد علاقه واگذار می کنید.


تمرین:

در این بخش - مثل نسخه قبلی - شما می توانید بازیکنان خود را به راحتی تمرین دهید. ولی با اضافه شدن قابلیت خرید وسائل فردی برای بازیکنان، این بخش به شما این اجازه را هم می دهد که تجهیزات خریده شده را به بازیکنان واگذار کنید. با کلیک کردن روی دکمه + در زیر اسم هر بازیکن، شما می توانید از لیست وسائل خریداری شده، آنهایی که مورد نیاز این بازیکن می باشد به بازیکن واگذار کنید. بعد از واگذاری، پارامتر های قدرت یافته با علامت  n+ (در صورتی که n امتیاز اضافه شده است) قابل مشاهده می باشد.


تغییرات دیگر:


چمن، نور، صندلی و لیدرهای استادیوم:

در نسخه قبلی کلاب فوتبال من فقط یک نوع چمن، نور، صندلی و لیدر وجود داشت. در این نسخه ۴ نوع چمن، ۴ نوع نور، ۳ نوع صندلی و ۴ نوع لیدر وجود دارد که همگی روی بالا بردن رضایت طرفداران تاثیرگذار هستند. این امکانات جدید، در صفحه «مدیریت باشگاه» قابل مشاهده هستند.
«تمدید» و «تمدید خودکار»:

بسیاری از قرارداد های ماهانه ای که باشگاه شما با  کادر فنی می بندد (مثل دکتر، مربی بدن ساز، مربی تمرین)، و قراردادهای ماهانه ای که برای ارتقاء امکانات باشگاه بسته می شوند (مثل زمین تمرین و وسایل ایاب و ذهاب) دارای دو گزینه «تمدید» و «تمدید خودکار» هستند. گزینه «تمدید خودکار» به شما این امکان را می دهد که  قراردادها را بدون دخالت دستی، و به صورت خودکار تمدید کنید. ولی این گزینه قراردادها را با هزینه بیشتری تمدید می کند (حدود ۱۰٪ تا ۱۵٪ بیشتر). مثلا اگر قرارداد یک مربی ۲۰٫۰۰۰ سکه برای ۳۰ روز است و شما گزینه «تمدید خودکار» را برای این شخص انتخاب کرده باشید، در انتهای ۳۰ روز، سیستم قرارداد این شخص را به صورت خودکار و با هزینه ای حدود ۲۲٫۰۰۰ سکه تمدید خواهد کرد.

با انتخاب نکردن گزینه «تمدید خودکار»، شما این فرصت را دارید که قراردادها را «دستی» ولی با هزینه ای کمتر تمدید کنید. هر چه قراردادی را زودتر تمدید کنید تخفیف بیشتری میگیرید. مثلا در قرارداد ۲۰٫۰۰۰ سکه ای فوق اگر شما ۲۵ روز قبل از اتمام قراردار (یعنی فقط ۵ روز بعد از بستن  قرارداد اولیه)، آن را  تمدید کنید، می توانید با 2۰٪ تخفیف (یعنی با پرداخت فقط ۱6٫۰۰۰ سکه) قرارداد ۳۰ روز بعد را هم ببندید. اگر شما ۲۰ روز قبل از اتمام قرارداد آن تمدید کنید می توانید با ۱۰٪ تخفیف و اگر ۱5 روز قبل از اتمام قرارداد آن تمدید کنید می توانید با ۵٪ تخفیف قرارداد ۳۰ روز بعد را ببندید. قراردادهایی که کمتر از ۴ روز به اتمام آنها مانده (و یا به اتمام رسیده اند)، شامل تخفیف نمی شوند و شما باید هزینه کل قراردار را پرداخت کنید.

 بعضی تجهیزات (مثل چمن، نور و صندلی استادیوم) شامل ۲ نوع هزینه هستند. یک هزینه خرید (که فقط یکبار پرداخت می شود) و یک هزینه تعمیر که به صورت دوره ای و بر اساس استفاده از این تجهیزات باید پرداخت شوند. برای این نوع تجهیزات گزینه هایی به نام «تعمیر» و «تعمیر خودکار» که مشابه  «تمدید» و «تمدید خودکار» هستند، وجود دارد. همانند بالا،  «تمدید خودکار» شامل هزینه بیشتری می باشد و «تعمیر» دستی و زود به هنگام هزینه کمتری دارد.

این که کدام گزینه بهتر است بستگی به استراتژی شما دارد. تمدید و تعمیرات دستی، نیاز به رسیدگی بیشتری دارند ولی در عوض باعث صرفه جویی در هزینه خواهند شد، در حالی که تمدید و تعمیرات خودکار نیاز به رسیدگی کمتری دارد ولی شما هزینه بیشتری پرداخت می کنید. البته استراتژی شما می توانید ترکیبی از هر دو گزینه باشد و بعضی از قراردادها را با گزینه  تمدید و تعمیر خودکار و بعضی دیگر را با گزینه تمدید و تعمیر دستی انتخاب کنید.
دکتر و مربی بدن سازی:

قرارداد های دکتر و مربی بدن ساز در نسخه قبلی به طور خودکار بعد از ۳۰ روز تمدید می شدند ولی در این نسخه شما یا باید دستی این قراردار ها را تمدید کنید، یا از گزینه «تمدید خودکار» استفاده کنید. اگر می خواهید که قراردادهای این دو فرد مثل قدیم به صورت خودکار تمدید شوند در بخش «مدیریت باشگاه» و در قسمت «کادر فنی» روی دکمه  «تمدید خودکار» برای این دو فرد کلیک کنید.